TRX

TRX: Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pro zatížení celého těla)

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách.
Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

TRX je vhodné pro každého:
Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

Maximální výsledky v minimálním čase :
Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím.

Vybudujete si silné jádro :
TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

A co si o TRX myslí naši lektoři? :-) :

Zuzi:

"Ke cvičení TRX jsem se dostala ze zvědavosti a touze po něčem novém.Hned jsem si to zamilovala, protože u každého cviku se dá upravit intenzita pomocí většího či menšího náklonu, tudíž je to pohyb opravdu pro každého. Mnoho lidí má problémy se správným držením páteře, kvůli ochablému svalstvu ve středu těla. Právě v tomto i mně TRX neskutečně pomohly. Již po několika absolvovaných hodinách jsem na sobě začala pozorovat rozdíly ve zpevnění břicha, zad, ale také rukou. Do svých hodin se snažím zařazovat cviky na celé tělo kvůli rovnoměrnému rozvinutí svalstva, aby nic nebylo zanedbáváno. Na TRX se mi nejvíce líbí, že je to s vlastní vahou, takže víte, kolik vlastně zvedáte! Cviky se dají provádět jak pomalu (na zvětšení síly), tak dynamicky (na výbušnost). Při hodinách rozdělím tělo do partií a na každou partii dám cca 4 cviky tak, abychom to pěkně cítili a procvičili. Pauzy mezi sériemi nedávám moc velké kvůli nežádoucímu vychladnutí, takže rychlovkou vysvětlit cviky a jde se na věc. Některé pohyby jsou nejprve trochu nepřirozené, ale jde opravdu jen o zvyk, pak už to jde úplně samo. Co se týče ostatních pomůcek, tak je příliš často nepoužívám, protože si myslím, že zápolení s popruhy a vlastní vahou bohatě stačí. Heslo "Your body = your machine." neboli "Vaše tělo = váš stroj." je velmi vystihující, protože VY sami si určíte obtížnost tréninku, tak neváhejte a přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži!"


Vojta

TRX je pro mě taková obdoba gymnastických kruhů, která je ale skutečně pro každého. Ke cvičení na TRX nepotřebujete takovou fyzickou průpravu a cvičení je daleko komplexnější, protože nabízí opravdu širokou škálu cviků, se kterými se dá různě experimentovat. Procvičíte každou část vašeho těla, bez toho, aniž byste potřebovali velký prostor a posilovací stroje. Pokud bych si měl vybrat pouze jediný cvičební nástroj, bez zaváhání bych si vybral TRX. Je to kouzelná věcička, která je omezená pouze dotyčným, jež ji využívá. TRX je pro mě taková obdoba gymnastických kruhů, která je ale skutečně pro každého.

Rossi:

"TRX je pro mě něco nového, možná mě znáte z hodin Tabaty a tak jsem hledal sport, který se s Tabatou bude skvěle doplňovat, rozšíří mé schopnosti a posune hranice! Jsem nadšený, že vše co jsem hledal, jsem našel právě v TRX! Je to stále cvičení s vlastní vahou těla, ale důvtip v závěsných systémech je prostě neuvěřitelný. TRX je úžasné pro posílení vnitřního svalstva, ale zároveň není problém nabírat souměrně svalovou hmotu! Na TRX se dá dělat prostě všechno :-) ! Vždy se snažím na svých hodinách procvičit úplně celé tělo a posouvat Vaše i své možnosti stále dál a dál. Pro mé hodiny platí pravidlo: „Dřeme s úsměvem :-) „ a to se Vám snažím dopřát na každé své hodině!"

Míra:

"TRX - je boj s vlastním tělem. Činky, stroje, kladky, bedny... NIC! Jen váha Vašeho těla. Pomocí závěsného systému TRX, ( vzdáleně připominající cvičební kruhy ) jde dokonale vytrénovat vaše tělo na super stroj. Nic není zadarmo, protože váha Vašeho těla vám dá sakra zabrat, ale funguje to! Cviky jsou neuvěřitelně jednoduché, základní, ale sami poznáte, že párkrát přítáhnout svoje nohy, zadek nebo celé tělo je velká výzva. TRX beru i jako svou velikou výzvu, kdy chci dokázat, že to společně zvládneme všichni a kdy si všichni opravdu dáme do těla! Je jedno jestli začínáte, nebo jestli cvičíte roky. Důležité je, jestli se do toho chcete pustit a vidět výsledky! S každou hodinou a cvikem je to lepší a lepší. Neslibuji že z Vás udělám Schwarzeneggera, nebo Cindy Crawford, ale výsledky uvidíte vy sami a poznáte, že efekt to má, že se citíte lépe, že vypadáte lépe a že to stojí za to. "make your body your machine"


logo-multisport

  • Piloxing
  • Zumba s Nikolkou
  • TRX - Zuzi
  • Jumpiing s Katou
  • Jumping Míra
  • Joga
  • Tabata
  • Tabata
Moje rezervace

Přehled mých zarezervovaných hodin. Možnost zrušení rezervace. Přístup pouze po přihlášení.

Rozvrh hodin

Aktuální rozvrh hodin La Fiesta fitness studio. Možnost rezervace po přihlášení.

Ceník, služby

Ceník jednotlivých hodin. Jednorázové vstupné. Permanentky. Ostatní služby.