Probouzečka

Probouzečka


Co tak nezačínat den prací? Namísto toho se jít poránu rozhýbat, nastartovat den pohybem a získat energii na zbytek dne. Není žádné tajemství, že cvičení je návykové a dokáže nám zlepšit náladu díky pozitivníj dopaminové reakci v těle. Trochu tajemství už je rozsah důsledků, které pohyb má, pro náš organismus. Když se učíme nové pohyby, nás mozek je aktivní a vytváří se nová spojení mezi neurony. Každým dalším novým pohybem se naše mysl stává efektivnější. Běžný tanečník se za týden naučí až 400 nových pohybů. Z MRI skenů mozku dokonce víme, že nejdůležitejší úlohu v tomto sehráva proces učení se nového konceptu. To, jestli se pohyb skutečně naučime anebo ne, tu už úlohu nehraje. Samozřejmě to neznamená, že naučení se nového pohybu je už zbytečné. Právě naopak naučení se pohybu a jeho zdokonalovámí nám poskytuje největší benefity z pohledu vědomostí o tom, jak se správně hýbat. Tento proces buduje naše svalstvo a pohybové stereotypy. A ve skutečnosti fáze, kdy už je pohyb dokonalý, má pro nás nejmenší přínos z pohledu učení a vývoje. Zůstává tak “jen” našim milníkem toho, co jsme dosáhli a naučili se.


Co to tedy vlastně je ta probouzečka? Je to soubor pohybů a smýšlení, inspirovaný Ido Portalom a jeho Movement culture. Přebírá též různé zvířecí pohyby, spinální a zdravotní cviky. Tyto jsou prezentované ve formě pohybů a pohybových hádanek. Jde nám tak o probuzení mysli a pohybového aparátu, získání úplné kontroly nad každým pohybem a vlastním tělem. Cvičení se řídí tím, že žádný pohyb není škaredý a snažime se být celou dobu na pomyslném dětském hřišti. Cvičíme s vlastní vahou a občas si k tomu vezmeme nejakou pomůcku.


Pro koho je vlastně takovéto cvičení určené? Vlastně pro každého... Postupným zdokonalováním a zakomponováním stretchingu do těchto pohybů přináší toto cvičení benefity pro každého. Ať už se chce zdokonalit v komplikovanějších progressových cvičeních nebo se chce zbavit bolesti zad anebo si zlepšit mobilitu. Jedná se tak o doplňkový nebo kompenzační trénink pro každého. Cvičení zvládne úplný začátečník a díky vysoké variabilitě se zapotí i zkušený sportovec a možná bude překvapený, kde má mezery...


Takže.. Kolik nových pohybů jste se dnes naučili?


logo-multisport

  • Piloxing
  • Zumba s Nikolkou
  • TRX - Zuzi
  • Jumpiing s Katou
  • Jumping Míra
  • Joga
  • Tabata
  • Tabata
Moje rezervace

Přehled mých zarezervovaných hodin. Možnost zrušení rezervace. Přístup pouze po přihlášení.

Rozvrh hodin

Aktuální rozvrh hodin La Fiesta fitness studio. Možnost rezervace po přihlášení.

Ceník, služby

Ceník jednotlivých hodin. Jednorázové vstupné. Permanentky. Ostatní služby.