Jan Urbánek

Jan UrbánekJoga, Fly Yoga
Honza je otevřený, usměvavý, ale často si nebere servítky, aktivní, přemýšlivý autor mnoha článků, esejí a momentálně připravovaných knih. Je výživovým poradcem, terapeutem, poradcem v oblasti osobního rozvoje a v neposlední řadě instruktorem jógy a bodybuildingu.. Jeho hodiny jsou nabité energií a vedou k sebepoznání každého cvičícího. Zároveň je dvorním fotografem La Fiesta studia.


Jméno:
Jan Urbánek

Přezdívka:
Sám nevím – dříve mi říkali „Rozoumku“ potažmo Johnysku.

Jaké hodiny cvičíš, tančíš, skáčeš?
Jóga – asi proto, že mi říkali, že jsem se narodil s nohama za hlavou;) Bodybuilding proto, že jeden z fantastických tělesných požitků je pocit sebepřekonání. Prostě stav, kdy nad Vámi nezvítězí pohodlnost.

Jak by jsi popsala svůj sport vlastními slovy?
Jóga je cestou do vlastního nitra. Obohacuje nejen na tělesné rovině, ale přináší do lidského života rovnováhu. Cesta je to sice zajímavá, ale také někdy ne-snadná. Bodybuilding je prostě nářez pro celé tělo. To se nám po pravidelném cvičení odměňuje vyrýsovaností a energičností. Prostě si přijdeme přirození a rozhodně víc sexy;)

Proč právě tenhle sport?
Jóga není sport v pravém smyslu – je to prostě životní cesta. Vždycky byly pro mě důležité souvislosti a provádění jógy mě osobně přináší vnitřní disciplínu, kterou má nespoutaná duše tak potřebuje;)


Jak jsi se k němu dostal/a?
Jógu jsem podvědomě cvičil od 4 let, aniž bych věděl, že něco jako Jóga existuje.
Jóga je vyrovnávacím mechanismem všech sportů, které mají vnější dynamiku, takže je i logickým výsledkem klientů La Fiesty.
Bodybuilding – nebavilo mě chodit do fitka a byl přesně ten typ, který u cvičení nevydržel. Jednou jsem si dal závazek, že budu dělat minimálně 100 kliků denně. Třetí den od tohoto rozhodnutí na mě mé svaly řvaly: „to nemáš zapotřebí!“, nebo: "přestáááň!" Ale já se rozhodl, že mám. Postupně jsem přidával až na dvě stě kliků se zátěží s nohama nad zemí, na madlech a enormně mě to začalo bavit. Postupně jsem přidával další a další cviky – shiby, speciální cviky na břicho a další partie. Pak nás s Nikolkou napadlo postavit hodinu tak, aby byla zaměřěná právě na rýsování a posílení problematických partií. A bylo.


Proč právě studio La Fiesta?
Líbí se mi koncept La Fiesty – je originální a baví mě.

Jak jsi se k La Fiestě dostal/a?
Přes Nikouška – tedy Nikolku Havlíkovou, která spolu s Mírou Urielem tenhle projekt vymyslela a zrealizovala.

Jako hudba máš rád?
Oslovuje mě hudba, která je silně emocionální a intenzivní – která vyjadřuje, že „o něco jde“ – jedna z nejdokonalejších skladeb je pro mě Beethovenova 9. Symfonie. Ale stejně tak mě třeba zasahuje britský pop-rock – Oasis, U2, Keane, a mezi nejvíc silné kapely patří Blue October. A proč? V životě jde o víc, než o povrchní pinožení, takže hudba, která přirozeně vyjadřuje sílu lidských emocí, základních životních principů je rezonancí mé duše.

Můžeme tě potkat ještě někde jinde než v La Fiestě?
S pejsky, v kině, v lese při běhání, na přednáškách a seminářích, které pořádám – www.revolucni-vyziva.cz a www.spiritualita-uspechu.cz popř. někde běhám s foťákem a snažím se do fotky otisknout svůj pohled na svět – viz. www.jan-urbanek.cz . Nejčastěji však mě potkáte sedícího před monitorem a bušícího do klávesnice písmenka všeho druhu a účelu, např. texty pro naše internetové obchody, např. www.znackove-sperky.cz nebo www.bio-eko-logicky.cz, stejně jako eseje, příběhy, pohnutky, zamyšlení. Ale především se teď soustředím na kapitoly knih o výživě, lidském štěstí a svobodě, snech a vlastní podstatě.

Něco o sobě – rychlá, stručná charakteristika?
Sám sebe vidím jako člověka, který se (často velmi marně) snaží o poznání. S každým soustem poznání totiž zjišťuji, že obzor nepoznaného se rozšiřuje exponenciálně s mírou poznaného. Pro druhé bývám často „divnej“ a tím poznám, že je vše v pořádku:-).

Co, nebo koho bys ve studiu doporučil?
Tak samozřejmě návštěvu Jógy – to je jasné;-)
Jinak mě baví každý sport, ve kterém se můžu načit něco nového, respkt kde svaly hlásí "tohle je nový pohyb"
No a také tam, kde se jede na maximum - to je také něco na mě:-)
Také mě občas uvidíte - pro pobavení všech zúčastněných na Piloxingu, dříve i na Zumbě.


Obíbené motto? Slogan? Věta? Fráze?
Hledání konstanty ve světě, jehož příjmením je "Nejistý" se stalo cílem a smyslem téměř všech lidí chodících na této Planetě...Je ironií, že takové imaginární sloupy, o něž opíráme základy svého života stavíme z bláta na dunách písku, jež je stále přesíván větrem...pak údiv a neštěstí, které pramení z překvapení, že se nám naše stavba rozpadla nezná mezí a hledání konstanty pokračuje - jen přesunuto na jiné, stejně nestabilní, podloží...jedinou konstantou, zdá se, je smrt, která ještě není zcela jistá...synonem života je proměnná...

Jan Urbánek Jan Urbánek

Jan Urbánek

logo-multisport

  • Piloxing
  • Zumba s Nikolkou
  • TRX - Zuzi
  • Jumpiing s Katou
  • Jumping Míra
  • Joga
  • Tabata
  • Tabata
Moje rezervace

Přehled mých zarezervovaných hodin. Možnost zrušení rezervace. Přístup pouze po přihlášení.

Rozvrh hodin

Aktuální rozvrh hodin La Fiesta fitness studio. Možnost rezervace po přihlášení.

Ceník, služby

Ceník jednotlivých hodin. Jednorázové vstupné. Permanentky. Ostatní služby.