Funkční trénink

Funkční trénink:

Již z názvu můžeme lehce vyvodit cíl tohoto typu cvičení, což je zajištění fungování těla. Základní charakteristika se vztahuje k fyzioterapii a rehabilitaci, kde se jedná hlavně o znovuobnovení a zajištění funkčnosti těla jako celku. Tedy pohyb ve všech rovinách, zapojení hlubokého stabilizačního svalstva a vyrovnávání dominance laterality.

Nabízí se námitka, že každý člověk je jiný v držení těla, má jiné zažité pohybové stereotypy, jiné dysbalance  atd., tedy, že to, co je funkční pro mě nemusí být funkční pro druhého. Ano, individualita bude i zde hrát hlavní roli. Při aplikaci principů fyziologie pohybu, tedy toho, s čím jsme se narodily, a jsou stejné u nás všech, můžeme takto trénovat společně – tedy posilovat tělesnou sílu, stabilitu a mobilitu, tak abychom unesly tu těžkou tašku, aniž by nás táhla nevzhledně dolů do strany, tak abychom tu těžkou krabici zvedli a nelouplo nám při tom v kříži, abychom mohli odstrčit skříň a nemuseli volat tři sousedy

Zjistíte, že jste zapomněli přirozeně dýchat, že neumíte chodit, že u banálních pohybů zapojujete svaly, které s daným pohybem nemají správně co dělat….ale není třeba si zoufat, mozek i tělo ví jak na to, jen mu dáme vědět, že jsme připravení se k těmto přirozeným principům kineziologie vrátit.

Abychom měli funkční tělo pro život, budeme procvičovat celé tělo. Budou to cviky a pohyby, kde se zapojí co možná největší množství segmentů těla, budeme procvičovat svalové souhry, aby vykonaný pohyb byl pro tělo co nejvíc ekonomický.  Zaměření je především na kvalitu provedení jednotlivých cviků.

PS: U fyziologicky zaměřených hodin je důležité klientovo vnímání těla a i jeho trpělivost. Ne každý je ihned schopný vnímat zapojení svalových řetězců a pochopit a používat u cvičení ideu nebo kročný cyklus. Takže i zde probíhá opakování, aby si tělo co nejvíce znovu osvojilo to, s čím jsme se narodily.


logo-multisport

  • Piloxing
  • Zumba s Nikolkou
  • TRX - Zuzi
  • Jumpiing s Katou
  • Jumping Míra
  • Joga
  • Tabata
  • Tabata
Moje rezervace

Přehled mých zarezervovaných hodin. Možnost zrušení rezervace. Přístup pouze po přihlášení.

Rozvrh hodin

Aktuální rozvrh hodin La Fiesta fitness studio. Možnost rezervace po přihlášení.

Ceník, služby

Ceník jednotlivých hodin. Jednorázové vstupné. Permanentky. Ostatní služby.